Blog post

Informační systém pro e-commerce společnosti – mějte vysoké nároky

4. 4. 2019Jan Líbal

Moderní obchodní společnost se musí každý den vypořádat s novými a novými požadavky svých zákazníků, tvrdou konkurencí na trhu a v neposlední řadě s nástrahami digitálního světa. Kdo dnes nevyužívá nějakou formu e-commerce, není pro své zákazníky viditelný. Zákazníci očekávají servis na nejvyšší úrovni, dostupnost zboží a doručení až ke dveřím. Všichni to známe a považujeme za samozřejmé.

A právě pro to, aby se naše očekávání naplnila a my se v budoucnu vrátili jako spokojený zákazník, je třeba se postarat o to, aby vše proběhlo hladce. I v tomto případě platí, že čím více různých evidencí tím hůře. Ten správný informační systém vám dokáže s tímto nelehkým úkolem pomoci a budete mít jistotu, že budete mít spokojené zákazníky.

Aktuální a přehledný eShop je základ

Nejúspěšnější internetové obchody investují nemalou část své energie do toho, aby zákazníky na své stránky nalákaly, ale také, aby je na nich udržely a uzavřely s nimi obchod. Zákazník se musí jednoduše a rychle dostat ke svému cíli. Aktuálnost informací o dostupnosti zboží, možných variantách je v tomto případě zásadní a on-line propojení na informační systém je nezbytné. Ta správná integrace ERP s e-shopem vám umožní pohodlně z jednoho místa spravovat ceník zboží, vytvářet a spravovat např. akční nabídky a tyto informace aktualizovat na internetových vyhledávačích zboží. Jednotná evidence je zkrátka základ pro efektivní byznys.

Čím méně tím lépe

Řeč je o počtu pracovníků, kteří se při ideálním „odbavení“ zakázky musí zapojit do tohoto procesu. Zaplacené objednávky se přímo dostanou do fronty vychystání ze skladu. Dnes je již běžné využití terminálů pro čtení čárových kódů a optimalizace trasy ve skladě. Existují ale i další automatizované metody vychystávání zboží, pro které je informační systém základním zdrojem informací. Při expedici zboží je také často diskutovaným tématem automatizace komunikace s přepravními společnostmi. Online propojení a přenos dat k přepravní společnosti přímo z informačního sytému také přináší významnou úsporu, a to nejen časovou.

Při volbě nového informačního systému proto mějte vysoké nároky na možnosti integrace s e-shopy a dalšími řešeními, kterými lze obohatit a automatizovat procesy ve vaší společnosti. To vám zajistí možnost pružně reagovat na aktuální technologické trendy v oblasti digitalizace a automatizace.

Chcete vědět, jaké další možnosti nabízí HELIOS Orange?

https://www.tpa-group.cz/cs/sluzby/informacni-systemy/

Sdílet článek
Předchozí příspěvek Následující příspěvek