Blog post

Asociace Exportérů – jubilejní XX. Exportní fórum za účasti TPA

27. 4. 2018Jan Soška

Zúčastnili jsme se jako partner již XX. Exportního fóra Asociace exportérů, které bylo pořádáno ve dnech 26. – 27. 4. 2018. V Grund resortu Mladé Buky se sešlo více jak 130 účastníků, včetně zástupců bank, ministerstev, ČNB, EGAP a České exportní banky. Skupinu TPA reprezentoval Jan Soška.

Hlavním motivem fóra byl nynější stav ekonomiky v ČR a v Evropě a zejména výhled do budoucnosti.  Hovořilo se o státní podpoře exportu, protekcionismu, závislosti na Německu, závislosti na automotive a o extrémním nedostatku pracovníků na trhu v ČR a s ním spojený tlak na automatizaci výroby. Na druhou stranu zatím stále pokračuje trend růstu exportu z ČR, ale varující zjištění je klesající podíl českých exportérů na světovém trhu. Pro další vývoj exportu bude důležitá i jeho struktura, resp. do jaké části výrobní vertikály naši exportéři dodávají a s tím úzce spojená schopnost generovat přidanou hodnotu.

Za TPA účastníky seznámil s novinkami v oblasti mezinárodního zdanění Jan Soška. Jeho příspěvek analyzoval rozdíly zdanění v jednotlivých zemích Evropy na bázi efektivní daňové sazby a dále změny daňových předpisů v ČR plánované pro rok 2019 a 2020.

Pro více informací kontaktujte Jana Sošku, jan.soska@tpa-group.cz.

 

Sdílet článek
Předchozí příspěvek Následující příspěvek