Blog post

Poradenská společnost TPA spustila Tax-Checker: Nový nástroj pro daňovou orientaci ve 12 zemích střední a východní Evropy

31. 5. 2023Ludmila Benešová

Přední poradenská společnost TPA spustila nový web www.tax-checker.com. Ten byl vytvořen, aby podnikatelům a investorům v regionech střední a východní Evropy pomohl se zorientovat ve všech daňových povinnostech. Prostřednictvím řady intuitivně nastavených funkcí se snadno vyhledají informace například k DPH, dani z příjmu, termínům podání, daňovým sazbám, daňovým úlevám či informace pro zamezení dvojího zdanění. Rovněž je možné využít daňového poradenství a podpory v oblasti daňových zákonů v jednotlivých zemích.

Přehled v daňových systémech ve 12 zemích regionu CEE

Současný vývoj v zemích střední a východní Evropy je doprovázen probíhajícími změnami v daňových systémech. Pro investory to znamená velmi časté změny, ve kterých je potřeba se neustále orientovat. Skupina TPA proto spustila web tax-checker pro správu daní a ucelený zdroj informací v daňových systémech České republiky, Slovenska, Rakouska, Albánie, Bulharska, Polska, Slovinska, Chorvatska, Rumunska, Černé Hory, Srbska a Maďarska.

“Skupina TPA dlouhodobě poskytuje daňové a poradenské služby v zemích střední a východní Evropy. Díky tomu si uvědomujeme, jak náročné je si udržet neustálý přehled v daňových systémech jednotlivých zemí. I navzdory stále větší provázanosti evropských trhů jsou daňové povinnosti velmi rozdílné. Doposud zde chyběl ucelený a aktuální zdroj informací, který by přehledně provedl veškerými povinnostmi i náležitostmi, které je potřeba v jednotlivých zemích splnit. Řadu podnikatelů tyto odlišnosti často odrazují od expanze na zahraniční trhy. Orientace v neustále se měnících předpisech je opravdu velmi časově náročná a často vyžadující téměř až detektivní schopnosti. Věřím, že jsme tímto nástrojem řadě podnikatelů a investorů usnadnili práci,” sdělil k novým webovým stránkám pro porovnání daňových systémů Petr Karpeles, partner TPA.

Pokročilý vyhledávač, specifika jednotlivých zemí i daňové poradenství na jednom místě

Webové stránky byly vytvořeny ve spolupráci s daňovými poradci, kteří dennodenně poskytují své služby v zemích CEE. Specializovaný vyhledávač tak nabízí přizpůsobitelné vyhledávací funkce pro nejrelevantnější informace týkající se DPH, daně z příjmu, daňových sazeb i důležitých termínů. Komparativní analýza pomůže se strategickým rozhodováním díky porovnávání daní, daňových sazeb a specifických předpisů z jednotlivých trhů a jurisdikcí. Prostřednictvím webu je možné využít také odborného poradenství a podpory týmu daňových profesionálů.

Sdílet článek
Předchozí příspěvek Následující příspěvek