Blog post

TPA uspěla v soutěži Účetní firma roku 2020

2. 12. 2020Ludmila Benešová

TPA, přední poradenská společnost působící v oblastech daní, vedení účetnictví a auditu, se umístila mezi třemi nejlepšími účastníky v soutěži Účetní firma roku 2020, která oceňuje společnosti i jednotlivce působící v oblasti účetnictví. Slavnostní vyhlášení výsledků letošního ročníku proběhlo v rámci online galavečera v úterý 1. prosince. Za TPA cenu převzali Jana Vítková a Petr Karpeles.

Přinášíme vám rozhovor s  Janou Vítkovou, partnerkou TPA.

  • Co říkáte na získané ocenění?

Ocenění si pochopitelně velmi vážíme a vnímáme jej jako potvrzení, že naše snaha o digitalizaci, byla tím správným směrem, kterým se vydat. Do hodnocení poroty vstupovalo také hodnocení nás našimi klienty. Toho, jak o nás naši klienti referovali, si ale vážíme ze všeho nejvíce, je to pro nás povzbuzení do další práce.

  • Jaké jsou výhody digitalizace účetnictví pro klienty?

Našla by se jich celá řada a myslím, že v současné situaci s ohledem na pandemii COVID 19 jsou výhody digitalizace ještě zřetelnější než jindy. V mnohých případech digitalizace a softwarová řešení vůbec umožnila efektivní fungování v situaci, kdy velké množství zaměstnanců pracuje z domova a osobní setkání jsou omezená. Troufnu si říct, že naši klienti v průběhu pandemie žádnou změnu v kvalitě našich služeb nepocítili a oceňují řešení, která jim nabízíme. Jako příklad bych chtěla jemonat náš HR Portál pro zpracování mzdového účetnictví. Z dalších výhod bych zmínila zvýšení efektivity a snížení chybovosti při automatickém přenosu dat a také jednoduchou, přehlednou a dlouhodobou archivaci dokumentů v digitální podobě.

  • Jak hodnotíte důležitost spolupráce s ostatními odděleními TPA?

Vzájemná spolupráce jednotlivých oddělení je zcela zásadní a patří k silným stránkám naší společnosti. Vedle účetnictví nabízíme širokou paletu dalších služeb, které chceme poskytovat v maximální možné kvalitě. Klienti se na nás mohou obrátit o radu např. v oblastech daňového a podnikového poradenství, vedení mezd či informačních systémů. Je důležité umět se navzájem provázat a vyjít vstříc klientským potřebám. Nejde totiž jenom o vedení účetnictví, ale o komplexní řešení problémů klientů, ke kterému je zapotřebí součinnost odborníků a specialistů ze všech oblastí naší společnosti.

Do soutěže Účetní firma roku pořádané společností Wolters Kluwer a konané pod záštitou Komory certifikovaných účetních a Svazu účetních České republiky se může přihlásit kterákoliv právnická osoba splňující nominační kritéria. Mezi ty patří zejména nutnost poskytovat účetní služby jako hlavní činnost, dále působit na území České republiky minimálně pět let či vykazovat ekonomickou stabilitu. Z došlých přihlášek na základě informací o jednotlivých firmách a jejich klientských referencí porota vybírá vítěznou trojici oceněných. V minulých ročnících uspěly např. CESORG spol. s r.o. či SLUTO s.r.o.

Sdílet článek
Předchozí příspěvek Následující příspěvek