Blog post

Gentlemanská firma – rozhovor

11. 2. 2021Ludmila Benešová

V lednu jsme vás informovali o vítězi soutěže Gentlemanská firma 2020. Nyní vám přinášíme rozhovor s Rostislavem Kunešem, členem výboru Gentlemanské firmy, který se osobně zúčastnil návštěvy ve společnosti ERA-PACK.

Jaký byl hlavní důvod vítězství firmy ERA-PACK v soutěží Gentlemanská firma roku 2020?

Společnost zaměstnává 106 lidí se zdravotním postižením, z toho velká většina je v invalidním důchodu, případně má mentální postižení. Pro tyto lidi je zařazení do běžného pracovního života velmi komplikované.

Můžete uvést konkrétní příklady pomoci hendikepovaným lidem?

Jelikož se často na počátku jedná o osoby bez pracovních návyků, mají často zkreslené představy o tom co by mohly dělat. ERA-PACK se tak snaží najít vhodnou pracovní pozici pro daného člověka. Postupem času se i tito zaměstnanci mohou vypracovat na manažerskou pozici. Umí se tak lépe vcítit do pozice svých podřízených a organizovat jejich práci.

Též oceňuji velkou samostatnost společnosti. Vše co mohou si také sami vyrobí a nenakupují jednoduché polotovary. Tím je zajištěna práce i pro méně kvalifikované zaměstnance.

Dále není výjimkou, kdy na jedné pracovní pozici pracují 2-3 zaměstnanci na zkrácený úvazek. Lidé se zdravotním hendikepem většinou nezvládnou práci každý den na 8 hodin, a takto mají možnost odpracovat tolik, kolik je v jejich možnostech.

V případě odchodu zaměstnanců do jiného zaměstnání má ERA-PACK radost, že se tito lidé dokážou dále uplatnit a postarat se sami o sebe.

Důležitá je i pomoc lidem v insolvenci. S oddlužením jim poradí firemní právník.

Jaké další aktivity v oblasti společenské odpovědnosti a filantropie byste ještě zmínil?

ERA-PACK podporuje již 20 let ligový futsal. FK ERA-PACK Chrudim je 14-ti násobný mistr 1. FUTSAL ligy a 10-ti násobný vítěz poháru FAČR. Díky tomuto sportu je tak město Chrudim zviditelněno i v zahraničí. Dále nechybí podpora cyklistiky a ostatních malých sportů.

Firma dále přispěla na vybudování chirurgického příjmu v nemocnici Chrudim.

Poznámka: fotografie byla pořízena před povinností nosit roušky ve vnitřních prostorách.

Sdílet článek
Předchozí příspěvek Následující příspěvek