Blog post

Pomoc pěstounským rodinám

19. 7. 2021Ludmila Benešová

Na Hodonínsku a Břeclavsku ve čtvrtek 24. června udeřilo tornádo. Okamžitě se zvedla vlna solidarity a do postižených obcí, kde mnoha rodinám nezbyla doslova ani střecha nad hlavou, vyrazili na pomoc jak profesionálové, tak mnoho dobrovolníků.

Dnes je situace na jednu stranu klidnější, na druhou o to smutnější a depresivnější. Hasiči v Hruškách na Břeclavsku bourají poslední zničený dům. Demolice budou pokračovat v Mikulčicích a Moravské Nové Vsi. Kam se podějí rodiny bez domovů? Tato otázka nenechala chladnými ani nás a naše společnost se rozhodla pomoci pěstounským rodinám, které se starají o jim svěřené děti a nyní v mnoha případech o vše přišly. TPA přispěla částkou 150 000 nadaci Rozum a Cit, se kterou dlouhodobě spolupracuje a která má v oblasti 8 pěstounských rodin zasažených tornádem. Pracovníci nadace ví přesně, kam pomoc cílit, kdo ji nejvíce potřebuje a věříme proto, že se náš příspěvek dostane do správných rukou.

Pokud vás naše iniciativa oslovila a chcete pomoci konkrétním lidem, opuštěným dětem, máte možnost nás následovat: https://rozumacit.org/index.php/nf

 

 

Sdílet článek
Předchozí příspěvek Následující příspěvek