Blog post

TPA věnovala v rámci Giving Tuesday 35 000 Kč organizaci Dlaň životu

29. 11. 2022Ludmila Benešová

Obecně prospěšná společnost Dlaň životu provozuje azylový dům pro těhotné ženy v tísni. Poradenská společnost TPA věnovala azylovému domu 35 000 Kč na koupi nářadí v rámci celosvětové kampaně Giving Tuesday. TPA se již od začátku zapojuje do celosvětového dne dárcovství, který je vždy první úterý po Dni díkuvzdání, letošní sedmý ročník připadl na 29. listopad.

Obecně prospěšnou společnost Dlaň životu podporujeme nejen finančně, ale i materiálně již několikátým rokem. Do dobrovolnického celosvětového dne Giving Tuesday se zapojujeme už od prvního ročníku, letos je to po sedmé. Tento rok jsme se rozhodli podpořit Dlaň životu finanční částkou, kterou použili na nákup kvalitní motorové pily, plotostřihu, technického vysavače a dalšího drobného nářadí.“ uvádí Rostislav Kuneš, generální ředitel TPA.

Obecně prospěšná společnost Dlaň životu poskytuje podporu těhotným ženám v tísni a matkám s dětmi v překonávání nepříznivé situace prostřednictvím nabídky ubytování, poradenství a zázemí. Tím dopomáhá matkám k samostatnosti a účasti na běžném životě.

Giving Tuesday je světový svátek dobrovolnictví a dárcovství, který podporuje a oslavuje chuť pomáhat. Během minulého roku se do Giving Tuesday zaregistrovalo více než 240 výzev jenom v České republice. Do kampaně se po celém světě zapojilo přes 40 zemí s oficiálním zastoupením Giving Tuesday, ať už finanční podporou potřebným, dobrovolnictvím nebo charitativní kampaní.

Sdílet článek
Předchozí příspěvek Následující příspěvek