Blog post

Expo Real 2018: trh s realitami srší energií

4. 10. 2018Ludmila Benešová

Ještě více vystavovatelů a účastníků než vloni a všichni největší hráči v realitách na jednom místě: to byl 21. veletrh „Expo Real“, který se konal v Mnichově od 8. do 10. října 2018. A přímo uprostřed se nacházela TPA Group spolu s mezinárodní sítí Baker Tilly Network, k níž od roku 2016 náleží.

Nejlepší výsledek realitního trhu od roku 2007

Na Expo Real bylo oznámeno, že v prvních šesti měsících roku 2018 globální realitní trhy dosáhly svých nejlepších výsledků od roku 2007. A to, že se oboru daří dobře, bylo vidět i na letošním veletrhu. Trh s realitami překypuje energií a na slavný mezinárodní veletrh opět přilákal developery, investory, konzultanty i projektanty.

Vystavovalo na něm 2 095 společností, měst a regionů z 41 zemí, zatímco vloni to bylo 2 003. Letos se mezi nejlepších deset vystavujících zemí probojovalo Rakousko. Na veletrh přišlo téměř 45 000 účastníků ze 72 zemí, což byl oproti loňsku nárůst o 6,6 %. Díky tomu je Expo Real největším B2B veletrhem v Evropě.

Přední odborníci na reality z TPA a Baker Tilly International

Pro přední experty na reality z TPA je tento každoroční veletrh akcí, kterou si nemohou nechat ujít, a na místě tak byli zástupci z 11 zemí TPA Group, aby nabídli své poradenství. K nim se přidala řada konzultantů z Baker Tilly v Německu a dalších 9 zemí v rámci sítě Baker Tilly Network: USA, Spojené arabské emiráty, Spojené království, Dánsko, Španělsko, Itálie, Lucembursko, Nizozemsko a Švýcarsko.

Zaměření na rozvoj trhu a digitalizaci

Letos se hojně navštěvovaný stánek TPA a Baker Tilly zaměřoval především na témata, jako je realizace komplexních realitních projektů. Navíc se naše pozornost soustředila na aktuální lukrativní a slibné kategorie aktiv a na očekávané trendy cen na trhu s obytnými a kancelářskými nemovitostmi. Hodně se ale také diskutovalo o digitálních produktech a službách.

Sdílet článek
Předchozí příspěvek Následující příspěvek