Blog post

MIPIM 2018

20. 3. 2018Petr Karpeles

I letos jsme se zúčastnili předního světového veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM 2018 v Cannes, ve Francii. Společně s kolegy z Rakouska a Polska jsme využili příležitost setkat se s našimi klienty z oblasti nemovitostí. Setkání se uskutečnilo v příjemné jarní atmosféře v Cote d’Azur.

Z rozhovorů s odborníky z oblasti nemovitostí vyplynulo, že středoevropský region, především Rakousko, Polsko a Česká republika, zůstává v centru pozornosti mezinárodních investorů. Kromě těchto zemí mají také naši klienti stále větší zájem o investování v Maďarsku a Rumunsku.

S rekordním objemem transakcí a vysokými výnosy se zdá, že středoevropský region vykazuje podobný vývoj jako ostatní vyspělé evropské trhy s nemovitostmi. Očekávání budoucího vývoje je celkově příznivé a investice do nemovitostí zůstanou s největší pravděpodobností atraktivní, neboť se očekává, že úrokové sazbou zůstanou nízké. Zaznamenali jsme stížnosti na ceny nemovitostí v Praze, kdy někteří investoři tvrdí, že yieldy jsou relativně vysoké. Někteří odborníci se obávají toho, že by mohlo dojít k poklesu trhu, ale nikdo se neodvažuje předvídat kdy… doufejme, že to nebude v nejbližší době.

Sdílet článek
Předchozí příspěvek Následující příspěvek